Stilling opdateret d. 16. juli - af Ole Korsholm (66)

Klubmester pokalen

  1. Ole Korsholm 1195+1127+1517 3838 points
  2. Knud Møller Andersen 1285+1392+1138 3814     -
  3. Kenneth Petersen 1051+1172+1023 3246     -
  4. Thomas Grove 1240+1138+789 3167     -
  5. Anders Nielsen 827+1249+971 3047     -
  6. Christin Nielsen 981+1105+847 2932     -
  7. Peter Fischer Jensen 919+885+824 2628     -
  8. Orla L. Christensen 963+763+717 2443     -
  9. Rasmus Møjbæk 531   531     -

Tante Karen Pokalen  100 - 199 km

  1. Kenneth Peterseni Ventus 2cT/18m 112,1 km m. 117,7 km/t 1131 points
  2. Ole Korsholm i Discus 2b 104,3 km m. 108,2 km/t 1127     -
  3. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 103,7 km m. 113,8 km/t 1084     -
  4. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 103,7 km m. 112,8 km/t 1075     -
  5. Ole Korsholm i Discus b 108,0 km m.   98,5 km/t 1039     -
  6. Kenneth Peterseni Ventus 2cT/18m 112,1 km m. 101,5 km/t   973     -
  7. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 103,7 km m.   95,5 km/t   910     -
  8. Peter Fischer Jensen i Discus 2c/18m 129,3 km m.   88,7 km/t   898     -
  9. Kenneth Petersen i ASG 29E/18m 112,1 km m.   92,4 km/t   880     -
10. Kenneth Peterseni Ventus 2cT/18m 101,5 km m.   91,1 km/t   866     -

Svend & Marry Pokalen  200 - 299 km

  1. Ole Korsholm i ASG 29E/15m 219,1 km m. 107,0 km/t 1185 points
  2. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 223,5 km m.   86,5 km/t   929     -
  3. Peter Fischer Jensen i Discus 2c/18m 211,9 km m.   75,1 km/t   824     -
  4. Kenneth Petersen i Arcus T 207,7 km m.   70,8 km/t   776     -
  5. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 211,9 km m.   72,6 km/t   771     -
  6. Orla Lind C./Per Kragsø i Duo Discus T 206,4 km m.   63,3 km/t   717     -

Pokalen for bedste trekant  > 250 km

  1. Ole Korsholm i ASG 29E/18m 516,1 km m. 119,7 km/t 1629 points
  2. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 601,0 km FAI m.   94,9 km/t 1384     -
  3. Anders Nielsen i Arcus T 301,9 km FAI m. 103,9 km/t 1242     -
  4. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 305,1 km FAI m.   98,3 km/t 1138     -
  5. Ole Korsholm i Discus 2b 302,8 km FAI m.   87,3 km/t 1101     -
  6. Christin Nielsen og Bjarne Sørensen i Arcus T 305,1 km FAI m.    91,3 km/t 1094     -
  7. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/15m 305,1 km FAI m.   83,4 km/t 1000     -
  8. Christin Nielsen i Ventus 2cxT/18m 301,9 km FAI m.   83,8 km/t   967     -
  9. Orla Lind Christensen i Duo Discus T 302,8 km FAI m.   75,7 km/t   939     -
  10. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 304,6 km FAI m.   80,5 km/t   932     -

Varighed tid

  1. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 6 timer 40 minutter
  2. Thomas Grovei ASG 29E/18m 6     -    29      -
  3. Thomas Grovei ASG 29E/15m 6     -    17      -

Pokalen for varighed & højdevinding (piloter med max. 150 timer ved sæsonstart)

  1. Rasmus Møjbæk i Discus b 2.48:09 /1408 meter   984 points

Firkant Pokalen

  1. Ingen flyvninger

Kilometer-Cup (Alle piloter)

  1. Knud Møller Andersen (9) 2801,5 km
  2. Kenneth Petersen (8) 2003,3   -
  3. Thomas Grove (3) 1437,9   -
  4. Ole Korsholm (4) 1250,3   -
  5. Orla Lind Christensen (5) 1037,4   -
  6. Anders Nielsen (4) 1004,1   -
  7. Christin Nielsen (4)   989,3   -
  8. Peter Fischer Jensen (4)   650,7   -
  9. Kurt Thybo (2)   499,9   -
10. Rasmus Møjbæk (1)   114,1   -