Stilling opdateret d. 14. september - af Ole Korsholm (66)

Klubmester pokalen

  1. Mogens Hoelgaard + Flemning U. Andersen 2008+1900+1834 5742 points
  2. Kenneth Petersen 1603+1397+1486 4486     -
  3. Thomas B. Grove 1414+1408+1345 4167     -
  4. Peter M. Lorentzen 1279+1595+1263 4137     -
  5. Frank Hoelgaard Hahn 1358+1356+1213 3927     -
  6. Ole Korsholm 1123+1348+1228 3699     -
  7. Peter Fischer Jensen 954+1627+1081 3662     -
  8. Anders Nielsen 1148+1203+1275 3626     -
  9. Rasmus Feldbak 1139+1150+849 3138     -
10. Orla Lind Christensen 1147+1069+880 3095     -

 

Tante Karen Pokalen  100 - 199 km

  1. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 112,1 km m. 112,5 km/t 1037 points
  2. Mogens Hoelgaard + FUAi Arcus T 110,6 km m. 102,4 km/t   999     -
  3. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 112,1 km m. 107,1 km/t   988     -
  4. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 119,9 km m.  105,6 km/t   982     -
  5. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 108,0 km m.  104,3 km/t   958     -
  6. Frank Hoelgaard Hahni Discus 2b 110,6 km m.   86,1 km/t   903     -
  7. Mogens Hoelgaard + FUAi Arcus T 110,6 km m.   92,5 km/t   900     -
  8. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 110,6 km m.   96,4 km/t   888     -
  9. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 110,6 km m.   95,0 km/t   875     -
10. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 112,1 km m.   92,0 km/t   848     -

 

Svend & Marry Pokalen  200 - 299 km

  1. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 210,4 km m. 103,5 km/t 1099 points
  2. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 210,4 km m. 100,1 km/t 1019     -
  3. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 210,0 km m.   91,2 km/t   928     -
  4. Orla Lind Christensen +PK i Duo Discus T 210,4 km m.    76,1 km/t   867     -
  5. Jeppe Sørensen i Ventus 2cT/18m 221,6 km m.   82,7 km/t   867     -
  6. Jeppe Sørensen i Ventus 2cT/18m 206,9 km m.    76,8 km/t   813     -
  7. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 202,2 km m.   76,2 km/t   802     -

 

Pokalen for bedste trekant  > 250 km

  1. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 501,5 km m.   87,6 km/t 1188 points
  2. Mogens Hoelgaard + FUAi Arcus T 309,2 km FAI m.   88,8 km/t 1046     -
  3. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 406,2 km m.   79,0 km/t   996     -
  4. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 309,2 km FAI m.   88,3 km/t   984     -
  5. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 327,5 km FAI m.   79,0 km/t   933     -
  6. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 327,5 km FAI m.   78,8 km/t   892     - 
  7. Peter Fischer Jensen i Discus 2c/18m 301,4 km FAI m.   64,9 km/t   775     -

 

Varighed tid

  1. Peter Fischer Jensen i Discus 2c/18m 6 timer 52 minutter
  2. Peter Fischer Jensen i Discus 2c/18m 6     -    18      -
  3. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 6     -    07      -

 

Pokalen for varighed & højdevinding (piloter med max. 150 timer ved sæsonstart)

  1. Rasmus Møjbæk i Discus b 4.33:38 /1254 meter 1185 points
  2. Rasmus Feldbak i Discus b 3.04:16 /1724 meter 1150     -
  3. Rasmus Feldbak i Discus b 4.09:43 /1286 meter 1139     -

 

Firkant Pokalen

 1.