Stilling opdateret pr. 5/10-2018 - af Ole Korsholm (66)

Tante Karen Pokalen  100 - 199 km

  1. M. Hoelgaard/Flemming U. Andersen i Arcus T 102,5 km m.  128,1 km/t 1262 points
  2. M. Hoelgaard/Flemming U. Andersen i Arcus T 102,5 km m.  125,1 km/t 1232     -
  3. Peter M. Lorentzen/Miriam i Twin III Acro 101,2 km m.  100,8 km/t 1162     -
  4. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 110,0 km m.  114,6 km/t 1072     -
  5. Thomas Grove i ASG 29E/15m 126,2 km m.  104,2 km/t 1049     -
  6. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 102,2 km m.  108,0 km/t 1028     -
  7. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 112,1 km m.  102,7 km/t   988     -
  8. Peter Fischer Jensen i ASH 31Mi/21m 130,2 km m. 103,5 km/t   986     -
  9. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 112,1 km m.  101,5 km/t   976     -
10. Per Kragsø/Bertel Spejlborg i Duo Discus T 101,2  km m.    95,3 km/t   972     -

Svend & Marry Pokalen  200 - 299 km

  1. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 209,9 km m. 114,8 km/t 1187 points
  2. Jacob Lassen i Discus 2b 206,5 km m.    94,9 km/t 1097    -
  3. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/15m 203,4 km m.    97,4 km/t 1063     -
  4. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/15m 203,4 km m.    97,2 km/t 1061     -
  5. Peter M. Lorentzen  i ASG 29E/15m 223,7 km m.    92,9 km/t 1030     -
  6. Peter M. Lorentzen  i ASG 29E/15m 223,7 km m.    92,3 km/t 1027     -
  7. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 209,9  km m.   97,9 km/t 1013     -
  8. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 223,7 km m.    92,7 km/t   997     -
  9. Peter Fischer Jensen i ASH 31Mi/21m 225,4 km m.   90,6 km/t   951     -
10. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 210,3 km m.    86,9 km/t   922     -

Pokalen for bedste trekant  > 250 km

  1. Peter Fischer Jensen i Discus 2cT/18m 504,1 km m.   90,0 km/t 1267 points
  2. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 303,5 km FAI m. 107,3 km/t 1210     - 
  3. Ole Korsholm i ASH 31Mi/21m 503,2 km FAI m.   88,4 km/t 1171     -
  4. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 308,7 km m.    97,1 km/t 1127     -
  5. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 502,3 km FAI m.   79,3 km/t 1077     -
  6. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 313,1 km FAI m.    92,2 km/t 1075     -
  6. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 397,1 km FAI m.     74,6 km/t 934     -

Firkant Pokalen

 1. Jacob B. Lassen i Discus 2b   95,4 km m.    83,84 km/t    824,72 points
 2. Ole Frøkjær i Discus b   95,4 km m.    83,06 km/t    824,69 points

Klubmester pokalen

  1. Peter M. Lorentzen 1873+2056+1879 5809 points
  2. Knud Møller Andersen 1878+2010+1656 5543     -
  3. Kenneth Petersen 1807+1756+1629 5192     -
  4. Thomas B. Grove 1623+1801+1586 5009     -
  5. Ole Korsholm 1699+1717+1570 4985     -
  6. Christin Nielsen 1623+1434+1873 4930     -
  7. Peter Fischer Jensen 1704+1515+1596 4814     -
  8. Anders Nielsen 1184+1804+1611 4599     -
  9. Jacob B. Lassen 1503+1792+1041 4336     -

Kilometer Cup (b og c piloter)

  1.

 

 

Varighed tid

  1. Kenneth Petersen i ASH 31Mi/21m 7 timer 01 minutter
  2. Kenneth Petersen i Ventus 2cxT/18m 6 timer 55 minutter
  3. Knud Møller Andersen i Ventus 2cT/18m 6 timer 46 minutter

Pokalen for varighed & højdevinding (piloter med max. 150 timer ved sæsonstart)

  1. Jacob B. Lassen i Discus 2b 5:39/1897 meter 1607 points
  2. Jacob B. Lassen i Discus 2b 4:29/1944     - 1449    -
 3. Jacob B. Lassen I Discus b 5:36/1120     - 1288    -